דנה רדא, בעיניים כלות

אני עקשנית, שתדע לך. אני גם לחוצה ולא ספונטנית, ואני נגד שוביניזם, שתדע. יש לי שאיפות בחיים. אתה שוביניסט? ואני שונאת סיגריות, אתה מעשן? ואני לא הולכת עם כל אחד, היה לי רק חבר אחד וגם זה לא היה רציני יותר מידי. יש לי אבא ואח שאני צריכה לדאוג להם קודם כל. ואני גם רוצה להשקיע בלימודים שלי. ואני בכלל לא בטוחה שצריך לנסוע מפה עכשיו, אולי כדאי להישאר, זה לא קצת פחדני לעזוב כבר עכשיו?

בעיניים כלות / דנה רדא, עמוד 76

מי אני?

היי. אני עיינה מזרחי. בעצם, אני כבר כמה שנים עיינה דוד, אבל אוהבת לשמור על השם המקורי שלי. כן, כן, זה מין קטע מעצבן כזה שיש לי, להתריס עם שם המשפחה המקורי הזה, ולהשאיר אותו דווקא, כי כולם הרי מצפים שאני אתפטר ממנו בהזדמנות הראשונה.
אז הזדמנות כזו נקרתה בדרכי מזמן, כשהתחתנתי עם צור, אבל לא ניצלתי אותה. היום כל המדינה כבר מכירה אותי בשם הזה, אז אין באמת טעם לשנות.
אה, אתם שואלים למה נדמה לי שכל המדינה מכירה אותי? סתם, באמת בלי סיבה. פשוט לפני לא הרבה זמן הסתבכתי בפרשת רצח. מכיוון שאני בחורה מוזרה ועקשנית, חקרתי את הפרשה הזו בעצמי, והגילויים שלי גרמו לרעידת אדמה בכלכלת ישראל, בתקשורת הישראלית ובמערכת המשפטית. אוקיי, אולי הגזמתי כאן קצת, אבל ממש קצת.
אבל למי איכפת מכל זה? זה גרם לרעידת אדמה בחיים שלי, וזה מה שחשוב. כל מה שקרה גרם לי להשתנות ולהפסיק להסתיר את כל מה שעובר עליי. אז הנה תמצית של מה שאתם באמת צריכים לדעת עליי:
אני מהנדסת תעשייה וניהול בעלת תואר ראשון ושני
אני עובדת בחברת ייעוץ ארגוני
אני גרה ברמלה
אני נשואה לצור
צור הוא הגבר שלי מאז ומתמיד, לטוב ולרע
הדבר שאני הכי רוצה בעולם הוא להיכנס להריון וללדת לתינוק
בהמשך לאמור בסעיף האחרון – אני לא מצליחה בזה כבר כמה שנים
אני אוהבת וחייבת לנהל רשימות
והנה מה שאמרתי לצור כשהוא הגיע בפעם הראשונה לחדר שלי במעונות בטכניון לפני שנים, זה די מסכם אותי:

בעיניים כלות, ציטוט
מתוך: בעיניים כלות, דנה רדא

ועכשיו מי אני, אבל באמת?

אני דנה רדא, מחברת רומן המתח "בעיניים כלות", שהגיבורה שלו היא איך לא – עיינה מזרחי.
אני נשואה לאורי, ואמא לשלושה ילדים מקסימים ויקרים – שני, כפיר ועדן.
גם אני מהנדסת תעשייה וניהול. גם אני אוהבת לנהל כל דבר באמצעות רשימות. גם אני עברתי טיפולי פוריות. לשמחתי הרבה, אני הצלחתי להיכנס להריון ולהפוך לאם (ואולי גם עיינה תצליח בעתיד?).
במהלך טיפולי הפוריות שעברתי גמלה בלבי ההחלטה לחלוק לפחות חלק ממה שעברתי עם כמה שיותר אנשים. הרגשתי שמי שלא עובר את התהליך הקשה הזה לא באמת מבין מהי כמיהה של אישה שרוצה בכל מאודה להיכנס להריון ולא מצליחה. כך נולד הרעיון לספר.
אני עובדת במקצוע שלי, בתפקידים עמוסים מאוד. אבל החלום לכתוב ספר היה חזק יותר מכול. את הספר כתבתי במשך למעלה משלוש שנים. אפשר לומר שאת חציו הראשון כתבתי בחופשת הלידה של בתי שני, ואת החצי השני בחופשת הלידה של כפיר (אל תשאלו אותי איך עשיתי זאת, אין לי מושג, אבל ניסיתי לענות על זה בפוסט הזה).
לשמחתי הרבה הספר התקבל לאור בהוצאת "יהלומים", ומאז הכול היסטוריה.
לאחר שהספר נולד ויצא לאור, הרגשתי שלעיינה עדיין יש סיפור שצריך לספר, אבל הפעם בחרתי לספר אותו בדרך אחרת באמצעות הבלוג.
אז אני דנה, וזה הסיפור של עיינה. זה גם לא מעט הסיפור שלי. אשאיר לכם לדמיין עד כמה, ואולי בהמשך אענה סוף סוף לשאלה שמטרידה את כולם – האם אורי באמת נסע לבוסטון??? (ומי שלא יודע על מה אני מדברת מוזמן לקרוא את הספר השלם על עיינה – קישור).

בנוסף לפוסטים שעיינה כותבת, תהנו לקרוא בבלוג גם פוסטים נוספים בנושאים שונים:

מאחורי הקלעים של  עולם הכתיבה, סיפורים קצרים והמלצות על ספרים, מחכה לכם!

שמחתי להכיר, קריאה נעימה!

אודות דנה רדא

הצטרפו לרשימת התפוצה שלי

אתם יודעים כמה שאני אוהבת סדר, אז תהיו מסודרים ותרשמו לבלוג שלי
מאוד פשוט וקל – תכניסו את האימייל שלכם ואני אדאג לשאר

דנה

דנה רדא, בעיניים כלות

מוזמנים ליצור איתי קשר