דנה רדא, בעיניים כלות

אני דנה, ואני שמחה שהגעתם לבלוג "הסיפור של דנה"!
אני אוהבת לקרוא, לכתוב ולשתף אתכם בתהליך היצירה. רוצים להציץ במגירות הסודיות שלי? 

נהנתם לקרוא?

למה שלא תפנקו את עצמכם:
בסיפור טוב
בהמלצות שיחסכו לכם זמן וכסף
בסודות מעניינים מעולם הספרים

פוסטים מומלצים

ספרי אהבה מומלצים

סיפורי האהבה המומלצים והמרגשים של כל הזמנים

גם אתם אוהבים סיפור אהבה כזה שנכנס ללב ונשאר אתכם אחר כך במשך שנים?
יש המון ספרי אהבה מומלצים, אבל מעטים כאלה שנצרבים בלב והולכים אתנו גם אחרי שסיימנו את הספר.
ביום האהבה פרסמתי פוסט בקבוצת "מועדון קריאה לאוהבי ספרים" ושאלתי מהו סיפור האהבה הכי יפה לדעת החברים בקבוצה. בתגובה הראשונה כתבתי את הספר האהוב ביותר עליי (ותיכף נגיע אליו).

הפוסט הזה קיבל מעל 600 תגובות!  
מאות אנשים כתבו ושיתפו מהם סיפורי האהבה האהובים עליהם ביותר.
מבין מאות התגובות, היו הרבה מאוד ספורים שחזרו שוב ושוב ברוב קולות. ולכן החלטתי לאגד בפוסט אחד את ספרי האהבה המומלצים והבולטים ביותר שגם אני קראתי ואהבתי.

זה אחד הפוסטים המושקעים ביותר, ונהניתי מאוד לכתוב אותו – אז קדימה, מתחילים!

הקלאסיקות של האחיות ברונטה

סיפורן האישי של האחיות ברונטה כאילו לקוח מתוך ספר או סרט בעצמו. האחיות, ובפרט שרלוט ואמילי, הן מהידועות והחשובות בספרות האנגלית. הן נפטרו צעירות ולא זכו ללדת, אבל הספרים שלהן נקראים עד היום בכל העולם.

ספרי אהבה מומלצים - הקלאסיקות של האחיות ברונטה, ג'יין אייר, אנקת גבהים
הקלאסיקות של האחיות ברונטה

ג'יין אייר / שרלוט ברונטה

ג'יין שלי ומר רוצ'סטר! לא יכולה לספור כמה פעמים קראתי את הספר הזה! מבחינתי הוא האהוב ביותר וזה גם מה שכתבתי בתגובה לאותו פוסט שפרסמתי. כתבתי עליו גם כאן בפוסט הספרים שיגרמו לכם להתנתק, כי הוא פשוט הספר האהוב עליי.

בקצרה על הספר:
ג'יין היא יתומה שנזרקת מבית דודיה לבית יתומות אכזרי, מנוכר וקודר. היא עוברת שם חוויות איומות, אבל מצליחה איכשהו לרכוש השכלה ולהפוך למורה.
בגיל 18 ג'יין עונה למודעת דרושים ומגיעה לעבוד באחוזת רוצ'סטר כאומנת של בת חסותו של בעלי האחוזה, הלא הוא אדוארד רוצ'סטר.
ג'יין אינה יפהפייה ואפילו לא ממש נאה במובן המקובל של המילה. מר רוצ'סטר מבוגר ממנה בשנים רבות, וגם הוא לא ממש נאה. אבל הוא בהחלט שופע קסם ובטחון, ויש לא מעט מתחרות על תשומת ליבו.
חושבת שזה עיקר הקסם של הסיפור הזה. לאט לאט ג'יין נשבית בקסמיו של האדון שלה, וגם הוא מתאהב בה נואשות. למרות שהיא חסרת יופי, ייחוס ומעמד. אבל היא נבונה, דעתנית, בעלת נפש רגישה ועומדת על עקרונותיה.
כשנראה שג'יין עומדת להיות מאושרת – קורה משהו שטורף את כל הקלפים ומרחיק אותה ממר רוצ'סטר ומכל מה שהשיגה בעמל כה רב. כדי לדעת מה קורה בהמשך תצטרכו לקרוא את הספר, ואם קראתם כבר – תמיד כיף לקרוא אותו שוב ושוב! מאוהבת בספר הזה!

אנקת גבהים / אמילי ברונטה

אי אפשר להישאר אדישים לסיפור אהבתם הבלתי אפשרית של קאתי והיתקליף. אהבה סוערת, קשה ועצובה.

בקצרה על הספר:
אביה של קאתי, מר ארנשו, הבעלים של אחוזת "אנקת גבהים" אוסף אל הבית את היתקליף, ילד יתום ועזוב בעל מראה צועני. בנו של מר ארנשו, הינדלי, מקנא בהיתקליף ומתעמר בו ללא הפסקה. קאתי, לעומתו, נקשרת אליו מייד.
לאחר שרשרת אירועים כואבים, היתקליף עוזב את האחוזה בצעירותו למשך שנים. הוא חוזר עשיר וצמא לנקמה, ומעשיו משפיעים על הדור הבא שמשלם את המחיר על מרירותו.
היתקליף הוא אינו גיבור קלאסי, בוודאי לא בספרות המאה ה-19. הוא נוקשה, נקמן ואף אכזר לעתים.
הספר שונה מאוד בנוף הספרות האנגלית של אותה תקופה. הוא בועט, נושך ונותן אגרוף ישר בבטן. סיפור האהבה של היתקליף וקאתי, וגם של דור ההמשך שסובל שלא באשמתו, הוא אחד היפים והמיוחדים שתקראו.

קלאסיקות על זמניות

ספרי אהבה מומלצים קלאסיים ועל זמניים
קלאסיקות סיפורת על זמניות

ציפורים מתות בסתר / קולין מקאלוג

בילדותי אחותי ואני נהגנו לצפות עם אמנו אורנה ז"ל בסדרה המיתולוגית המבוססת על הספר ששודרה בזמנו בטלוויזיה. זהו אחד המקרים הבודדים שבהם עיבוד טלוויזיוני עושה חסד עם ספר. אבל אין כמו ספר, ולכן ממליצה לכם קודם כל לקרוא אותו.

בקצרה על הספר:
הספר הוא למעשה סאגה משפחתית המשתרעת על פני שישים שנים ומספר יבשות, ומספרת את סיפור אהבתם הבלתי אפשרית של מגי קלירי והכומר ראלף.
מגי היא בת יחידה במשפחה של בנים שחיה בנחלה מבודדת באוסטרליה הרחוקה. בגיל צעיר היא מתאהבת בכומר ראלף דה-בריקאסאר, כומר קתולי אירי נאה שמלווה את המשפחה.
גם הכומר ראלף אינו אדיש למגי, אך בהיותו קתולי, הוא כבול למסורות הכנסייה וגם בעל שאיפות להתקדם במסלול הכמורה. הספר מתאר רבות את הדילמות הבלתי אפשריות המלוות את חייו של כומר קתולי, ואת המאבק הלא אנושי בין רגשות אנושיים לחוקי הדת שסותרים אותם.
ללא ספק אחד מסיפורי האהבה המרגשים של כל הזמנים.

כמעיין המתגבר / איין ראנד

זהו רומן שונה, ויש שיאמרו אף פילוסופי. הוא מבטא את רעיונות האובייקטיביזם, תורה פילוסופית אותה הגתה הסופרת. עקרונות תורה זו מעודדים את האדם לעסוק ביצרנות ובהגשמה עצמית.

בקצרה על הספר:
עלילת הספר מתרחשת בניו יורק של שנות ה-20 וה-30 של המאה הקודמת. באותה תקופה החלה בניית גורדי השחקים בארצות הברית, והאדריכלים נאבקו על הזכות לעצב את קו הרקיע של העיר ניו-יורק.
הווארד רוארק, גיבור הספר, הוא אדריכל בודד בעל רעיונות מודרניים ואופי מרדני. בתחילת דרכו, הוא לא ממש מצליח בעבודתו ואף נאלץ לעזוב אותה ולעבוד במחצבה. במחצבה הוא מתאהב בבתו של הבוס דומיניק. דומיניק העיתונאית אינה מודעת לזהותו של הווארד, ומכפישה בכתבותיה את הבניינים שלו בכל הזדמנות. בהמשך היא תשנה את דעתה ואף תסייע להאוורד במאבקים העצומים שלו כנגד הממסד העירוני והאדריכלי בעיר.
גם במקרה הזה, מה שהופך את הספר לעל זמני ולייחודי הוא הרעיונות הפילוסופיים שבו, הביקורת הנוקבת המסתתרת בין השורות ודמויותיהם המיוחדות של הגיבורים. הווארד הוא למעשה זאב בודד ואפילו אנטי חברתי, ודומיניק היא בעלת אישיות מורכבת ביותר.
ספר חובה!

סיפורי אהבה מהספרות העברית

כמובן שיש כה רבים ויפים, אבל שני ספרים שחזרו שוב ושוב בין מאות תגובות היו הספרים שעליהם תקראו כאן מייד. כל אחד מהם מיוחד ומרגש.

ספרי אהבה עבריים מומלצים
סיפורי אהבה עבריים

העבד / יצחק בשביס זינגר

את הספר הזה קראתי בעותק מהספרייה של אמי אורנה ז"ל. אני אוהבת לקרוא את הספרים בתרגום הישן, עם הדפים הצהובים, כמעט מתפוררים, בעברית של פעם גבוהה ויפה.

בקצרה על הספר:
הספר מגולל את סיפורו של יעקב, תלמיד חכם שנמכר לעבדות לאחר הגזרות שהוטלו על היהודים בפולין בסוף המאה ה-17, ומתאהב באישה גויה. ספר זה, שהוא למעשה יצירת מופת, מתאר את המציאות הקשה שבה חיו יהודי פולין באותה תקופה, ואף מעביר ביקורת נוקבת על הממסד הרבני והחברה היהודית.
יעקב הגיבור עובר דרך ייסורים, ומתענה מצפונית מבחינה דתית באהבתו לבת האיכר ואנדה. הספר אינו קל, ויש בו לא מעט אירועים טראגיים. התיאורים שבהם ואנדה מוקעת ומנודה בשל היותה גויה נחרטו אצלי עמוק בלב ובתודעה. אחד המסרים החשובים שבספר הוא חשיבות המצוות שבין אדם לחברו, אף יותר ממצוות שבין אדם למקום.
מעבר לזה שיש בספר אהבה קורעת לב, הוא גם חושף בפנינו פיסת היסטוריה ייחודית על קהילה יהודית עצומה ועתיקה בתקופה שפחות מדוברת לרוב.

גיא אוני / שולמית לפיד

אחד הספרים היפים שקראתי!  שולמית לפיד היא סופרת מחוננת בעיני, וזהו אחד הספרים היפים שנכתבו בספרות העברית לטעמי.

בקצרה על הספר:
גיא אוני הוא למעשה שמה הקדום של המושבה ראש פינה, שהייתה בין המושבות היהודיות הראשונות שהוקמו בארץ בסוף המאה ה-19.
הספר מספר את סיפורה של פאניה סילס, נערה עצמאית ופמיניסטית שבורחת מהפוגרומים ברוסיה ומגיעה ארצה. הספר מתאר באופן נאמן ומרגש את הקשיים העצומים שאותם חוו העולים באותה תקופה. ספק אם מישהו מאיתנו היה עומד בתלאות שהם עברו…  
לאחר שהייתה עדה למות הוריה, נאנסה בגיל 15 ואף נכנסה להריון, היא עולה עם בתה הקטנה, דודה ואחיה. כעבור זמן קצר היא פוגשת את יחיאל, אלמן ואב לשני ילדים.
הוא זקוק למישהי שתטפל בילדיו, והיא זקוקה ל"בעל". הם מתחתנים בנישואים פיקטיביים ללא יחסי אישות. פאניה סובלת מטראומה בשל האונס שחוותה ולא מסוגלת לסבול את המחשבה על מגע גבר.
פאניה היא אישה חזקה, היא לא נכנעת לדעות קדומות, מוכיחה שהיא יכולה להסתדר כלכלית גם ללא תמיכת גבר וקמה שוב ושוב לאחר כל נפילה. היא בעלת כישורים ויכולות רבות ואינה הולכת בתלם.
סיפור האהבה בינה לבין יחיאל לא ישאיר את העין שלכם יבשה, באחריות!

סיפורי אהבה מרגשים ועצובים

ספרי אהבה מומלצים מרגשים ועצובים
סיפורי אהבה מרגשים ועצובים

סיפור אהבה / אריך סגל

מי שלא קרא את "סיפור אהבה" של אריך סגל, לא קרא סיפור אהבה אמיתי.
אני עדיין זוכרת איך לקחתי לתומי את הספר מהספרייה כשהייתי נערה. שום דבר לא הכין אותי לסערת הרגשות שתגיע בעקבות הקריאה ולדמעות שחונקות את הגרון.

בקצרה על הספר:
הספר מתאר את סיפור אהבתה של אוליבר, צעיר ממשפחה אמידה, וג'ניפר, צעירה ממעמד נמוך. הם נפגשים באוניברסיטה ומתאהבים. לאוליבר יחסים בעייתיים עם משפחתו, ובפרט עם אביו הקשוח. הוא מחליט לנתק את יחסיו עמם, מה שגורר חילוקי דעות עם ג'ניפר, שבעיניה משפחה היא ערך עליון.
כאשר מתברר שג'ניפר חולה מאוד, אוליבר נאלץ למחול על כבודו ולבקש את עזרת אביו.
לכאורה, עוד סיפור אהבה, ולא סתם זהו שמו של הספר. אבל זה הסיפור בה"א הידיעה. אריך סגל הוא סופר דגול, ואני ממליצה מאוד לקרוא כל אחד מספריו המדהימים. הכשרון שבו הוא מתאר את האהבה בין אוליבר לג'ניפר, המחוות, הרגש שזורם בין המילים – כל אלה הופכים את הספר לאחד מסיפורי האהבה הגדולים בכל הזמנים.
הסרט המובסס על הספר שיצא בשנות ה-70 הוא מהסרטים האמריקאים הנצפים בכל הזמנים.

ממליצה לקרוא, סיפור אהבה שיחדור כמו חץ ללב שלכם ויישאר שם.

ללכת בדרכך / ג'וג'ו מויס

כמה שאני אוהבת את הסופרת הנפלאה הזו! הספר הזה הוא הראשון מבין טרילוגיה ואף עובד לסרט מצליח.

בקצרה על הספר:
גיבורת הספר המיוחדת מאוד היא לואיזה (לו) קלארק בת ה-26. לו עוזרת בפרנסת משפחתה הססגונית והמשעשעת. לאחר שהיא מאבדת את מקום עבודתה כמלצרית ולא מצליחה למצוא עבודה, היא מגיעה לראיון אצל משפחה עשירה ומתמודדת על משרת מטפלת אישית לבנה הנכה המשותק.
לו מתחילה לטפל בוויל טריינר, גבר צעיר שכלוא בכסא גלגלים. וויל נרגן ומנוכר כלפי לו החייכנית ובעלת שמחת החיים. היא שוקלת לעזוב את העבודה, אבל מצבה הכלכלי הדחוק של משפחתה לא מאפשר זאת.
אט אט, בנחישות ובעקשנות, לו מצליחה לגרום לוויל להיפתח בפניה ואפילו לאהוב אותה. לו מלמדת את וויל לצחוק מחדש וליהנות, והוא מלמד אותה להאמין בעצמה.
האם אהבתו של וויל תגרום לו להשלים עם החיים בכסא גלגלים? תצטרכו לקרוא כדי לגלות.

אחד הספרים היפים והמרגשים ביותר שקראתי. דמותה של לו היא בלתי נשכחת. היא תגרום לכם לצחוק, לבכות ולאהוב אותה. מומלץ בחום!!!

בתגובות לפוסט היו עוד ספרים רבים וטובים, קצרה היריעה מלכתוב כאן על כולם. אציין את אקסודוס האלמותי של ליאון יוריס(ואולי אקדיש לו פוסט משל עצמו בקרוב), פרש הברונזה של פאולינה סיימונס, האסופית של ל.מ.מונטגומרי, לאהוב עד מוות של דבורה עומר ומעשים של אמונה של אריך סגל.
מוזמנים לקרוא את כל המומלצים בפוסט שלי בקבוצת מועדון קריאה לאוהבי ספרים.

הפוסט הזה עשה לי חשק לקרוא שוב מחדש את כל הספרים הללו!!!
מה הוא עשה לכם? אילו מהספרים כאן קראתם?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לקבל עדכון בווטסאפ על הפוסט הבא? לחצו על האייקון

מוזמנים לשתף עם חברים:

פוסטים נוספים שתהנו לקרוא:

הצוואה של לידיה פרק בונוס

הצוואה של לידיה – פרק בונוס

אם אהבתם את "הצוואה של לידיה" ואתם רוצים עוד קצת – פרק בונוס מיוחד ובלעדי עבורכם, קוראי הבלוג!
ואם עדיין לא קראתם – בואו להכיר את אדם הגיבור הבלתי נשכח מהס!

איך לבנות דמות עגולה דנה רדא

דמות עגולה

איך בונים דמות עגולה ומעניינת? איך נבנו הדמויות האהובות מהספר "הצוואה של לידיה"? פוסט מיוחד לקוראים סקרנים ולכותבים. היכנסו!

הנדיוומן חלק 3 מאת דנה רדא

הנדיוומן (חלק 3)

ביקשתם וביקשתם, אתם התגעגעתם וגם אני – אז הנה פרק חדש של רון ההנדיוומן המיוחדת שלנו! למה אתם מחכים? יאללה להיכנ

למה שלא תפנקו את עצמכם

בסיפור טוב
בהמלצות שיחסכו לכם זמן וכסף
ובסודות מעניינים מעולם הספרים

הצוואה של לידיה

הספר החדש שלי שהתחיל כאן בבלוג וחיכיתם לו כל כך הגיע לחנויות!
הפרק הראשון לקריאה בחינם כאן

רשימת ספרים מומלצים מעולים!

מתלבטים איזה ספר לקנות ולא רוצים להתאכזב?
משוטטים בין המדפים בספריה ולא יודעים מאיפה להתחיל? 
הרשימה הזו בדיוק עבורכם!
ברשימה תמצאו מעל 90 ספרים מומלצים ממגוון ז'אנרים וסגנונות.
בטוחה שתמצאו שם ספרים שתאהבו לקרוא!
 

השאירו פרטים והרשימה תשלח אליכם למייל

דנה

דנה רדא, בעיניים כלות

מוזמנים ליצור איתי קשר