דנה רדא, בעיניים כלות

אני דנה, ואני שמחה שהגעתם לבלוג "הסיפור של דנה"!
אני אוהבת לקרוא, לכתוב ולשתף אתכם בתהליך היצירה. רוצים להציץ במגירות הסודיות שלי? 

נהנתם לקרוא?

למה שלא תפנקו את עצמכם:
בסיפור טוב
בהמלצות שיחסכו לכם זמן וכסף
בסודות מעניינים מעולם הספרים

פוסטים מומלצים

ריאיון אישי – ליאורה חיים

ריאיון אישי במיוחד עם אישה מעוררת השראה!

ליאורה חיים היא אישה מעוררת השראה. עם ילדה רביעית בבית, תפקיד פיקוד תובעני בצבא, ומשקל שיא של 104 קילו, ליאורה חיים הרגישה שזהו זה. משהו כאן לא עובד, והגיע הזמן לשינוי.
בהחלטה של רגע, היא החליטה לקום מהספה, נתנה את בתה התינוקת לבן זוגה המופתע, והודיעה שהיא יוצאת להליכה.
אותו ערב גורלי הוביל לשינוי עצום בחייה של ליאורה. היא השילה ממשקלה לא פחות מ-50 קילו, לגמרי בכוחות עצמה. היא החליטה לשים את עצמה בראש סדר העדיפויות. היא הכינה את עצמה לשינוי קריירה משמעותי שיגיע בהמשך.
כיום, לאחר שירות משמעותי של מעל 25 שנים בתפקידי פיקוד באגף התקשוב, היא יועצת הורים ומתבגרים מבוקשת בנושאי חינוך בעידן המודרני. היא מרצה, מנחת קבוצות, אושיית פייסבוק ובלוגרית.

הכירו את ליאורה חיים
הכירו את ליאורה חיים

כמי שגדלה עם אם שגם היא הייתה קצינה בכירה בצה"ל ובזכותה אני כותבת היום, כמובן שהייתי חייבת לראיין אותה ולשאול איך היא עושה את כל זה?

מה הביא אותך לשינוי התודעתי שחווית לפני כ-11 שנים?

"הכל התחיל אי שם בילדות שלי. אני זוכרת את עצמי בגיל 9, יושבת על הספה, ויש לי ילדה, יותר נכון תינוקת, אחותי מאיה, והיא רק בת חודש." ליאורה מתארת איך בגיל 9, מה שהעסיק אותה היה איך להאכיל את התינוקת, לקלח אותה, לכבס, להחליף חיתולים ולעזור לאחיה הצעיר עם שיעורי הבית שלו. אה, וכמובן להספיק את שיעורי הבית שלה.

אולי זה מה שיכול להסביר מדוע מצאה את עצמה ליאורה כעבור שנים במשבר הגדול של חיה.

"אני זוכרת את עצמי עם עלמה המהממת שלי, ילדה רביעית. יושבת שוב על הספה , ומאכילה את התינוקת שלי שוב. הבית על גלגלים, ואני מנסה שוב לחשב איך אני מסיימת את כל המטלות שיש לי. ואני מבינה. מבינה שאני ממורמרת, מתוסכלת, כועסת על החיים. מסתכלת על עצמי ורואה שאני במשקל שיא מטורף 104 קילו".

ליאורה יצאה להליכה, שהפכה לאחר מכן לריצה. מאז, כמעט 10 שנים היא רצה 4 פעמים בשבוע 10 ק"מ ומקיימת אורח חיים בריא. "בחרתי בי," היא מספרת. "הפכתי לאמא טובה דיה! אז לא 24 שעות, אבל בשעות שאני כן נמצאת איתם הם חווים אמא שמחה ומאושרת". 

אילו 5 עצות זהב את יכולה לתת לנשים קרייריסטיות?

  1. התחברי למי שאת. ולמתנה שיש לך לתת לעולם, למשהו הזה שיש רק לך ואת מרגישה אותו בתוך הנשמה שלך. עבודה מתוך תשוקה היא עבודה שמאפשרת לך יצירתיות, עומק, ובעיקר משמעות.
  2. האמיני בעצמך והיי אותנטית. אחרי שדייקת את מי את ומה יש לך לתת לעולם, עכשיו זה הזמן להאמין בזה ולהתחיל לספר את הסיפור שלך. אנשים בעולם החדש לא מתחברים למוצר, הם מתחברים לאישיות, לרגש ולאותנטיות (בעיקר במקצועות הטיפוליים). האדם היום מחפש מענה אנושי, מישהו שמקשיב. לכן חשוב שתספרי את הסיפור האותנטי שלך. תאפשרי לאנשים להתחבר לאג'נדה שלך, לידע שלך, למי שאת דרך הכתיבה ודרך ציוני דרך בחייך. זו עבודה לא פשוטה שמחייבת עקביות ונחישות. הכתיבה הזו מאפשרת לך גם להתמודד עם המון "שקים" ולשחרר אותם וגם לקהל שלך להתחבר אלייך.
  3. יושרה פנימית. תמיד תעבדי ממקום של יושרה קודם כל עם עצמך, תני לעולם מה שיש לך ומה שאת טובה בו. תהיי ישרה ומקצוענית בתחומך.
  4. פרגון. יש המון תחרות וקנאה בעיקר סביב כל נושא הרשתות החברתיות. דעי תמיד שלא כל הנוצץ זהב הוא. לא בהכרח כל מה שכותבים ברשת מדויק. תתבונני לאופק ולא לשמיים, זה הרבה יותר בטוח. תיהני מהדרך ותפרגני, זה טוב לעור הפנים אבל זה טוב גם לנשמה.
  5. אל תתביישי לדרוש מה שמגיע לך. בתחילת הדרך יש לא מעט א.נשים שינצלו את הרצון לפרוץ ויבקשו ממך לעבוד בהתנדבות. זה אכן עוזר לעתים, אבל חשוב שתביני מתי זה משרת אותך באמת. תחושה שאת מנוצלת ומשקיעה ללא תמורה לא מקדמת אותך. זה בסדר לתת בהתנדבות ברגע שזה מקדם אותך ונותן לך משמעות.
חמש עצות הזהב של ליאורה חיים לאמהות קרייריסטיות
חמש עצות הזהב של ליאורה חיים לאמהות קרייריסטיות

התבגרות בעידן הדיגיטלי

קצרה היריעה מלהכיל את שלל העיסוקים המגוונים והערכיים שבהם עוסקת ליאורה. את עיקר זמנה היא משקיעה בקליניקה שלה, שבה היא מעבירה תהליכי יעוץ למשפחות, הורים ומתבגרים.

"אני עוסקת בעיקר בבעיות של גיל ההתבגרות בעידן הדיגיטלי. שיטת האימון שלי קצת שונה ומשלבת כמה שיטות של יעוץ ואימון. מאמינה מאוד ביצירת כלים שמתאימים לעידן הזה, לבעיות של הורים עובדים וגם אבודים. למתבגרים בעידן הנוכחי יש המון גירויים, קשיים ותסכולים, לצד המון סקרנות וסכנות בדרך." בנוסף לכל זה, ליאורה היא גם בוגרת קורס מנטוריות לנשים, ומלווה נשים במצבי משבר ואלימות (כלכלית, מינית, פיזית, נפשית), הכוונה לתעסוקה ועוד. "אני אוהבת מאוד מאוד את העבודה שלי, ומרגישה שאני עושה עבודה משמעותית עבורי. נהנית מכל רגע, פורחת ולומדת כל הזמן."

אם זה מעניין אתכם, תוכלו לקרוא עוד בקהילת הפייסבוק של ליאורה להורים למתבגרים.

"אני יודע שאת מסוגלת להביא לי גם את הירח"

עניין אותי במיוחד לדעת מה אומרים על ליאורה הילדים שלה. אני בטוחה שכמי שמתמחה בטיפול בבני נוער, ההשפעה ניכרת גם על החינוך בבית.
"הילדים שלי קוראים לי נשק יום הדין," היא צוחקת. "הם יודעים שאני נמצאת עבורם ומאחוריהם תמיד, שלא אעשה עבורם שם דבר שהם יכולים לעשות בעצמם. הם יודעים שאני סומכת עליהם ומאמינה בהם בכל נשמתי. הם יכולים להיכשל ולטעות והכול בסדר. אני נמצאת שם רק במקרה קיצון שבו צריך להפעיל אותי, ואז הם משתמשים בנשק יום הדין."

השראה גם בזמן הפנוי

בזמן הפנוי המועט שלה, ליאורה אוהבת לקרוא, במיוחד ספרים בנושאי פסיכולוגיה וסוציולוגיה. היא מאוד אוהבת יצירה וגם ללמוד. "הבטחתי לעצמי שכאשר אפרוש אני כל הזמן אלמד משהו. עכשיו אני עושה תעודת הוראה לעל יסודי ולומדת הכשרה של מדריכת מיניות לגיל ההתבגרות, כלי חשוב שיכול לסייע לי מאוד בקליניקה."

איך להתחיל לכתוב?

ליאורה מספרת שעד הפרישה, היא מעולם לא כתבה.
"כשפרשתי השתתפתי בסדנת כתיבה אחת ומשם זה פשוט התחיל לזרום. זה שחרר אצלי המון קשיים, כאב ותסכול ואפשר לי להביא את עצמי לידי ביטוי. בהמשך זה הפך להיות הכלי השיווקי המרכזי שלי."
כדי להתחיל לכתוב, ליאורה ממליצה לקחת סדנה או יעוץ אישי, להתחבר לעצמך ולהקיא את כל הבטן על הדף. אחר כך אפשר לערוך. זה בהחלט משהו שנרכש ולאט לאט הופך להיות קליל ומהנה. 

סדרת איראן

ליאורה כותבת בעיקר על סיפורים מהקליניקה. הפרטים כמובן משתנים כדי לשמור על חיסיון מלא, והסיפורים מתפרסמים לאחר קבלת אישור מהמטופלים. "אני נהנית מאוד לכתוב כי אני חושבת שזה מאפשר לקהל להזדהות עם קושי ולקבל תקווה." היא מספרת, וכמי שקוראת את הפוסטים שלה אני יכולה להעיד שזה אותנטי ומרגש.

בימים אלו כותבת ליאורה מדי שבוע פוסט בפייסבוק בסדרת איראן, שבה היא חושפת את זיכרונות ילדותה ומשפחתה שעלתה ארצה מאיראן. הפוסטים זוכים למאות תגובות חמות לא רק בארץ אלא גם בחו"ל. "אני אוהבת מאוד לכתוב את הזיכרונות שלי. זה מאפשר חיבור רגשי אלי, ועבורי זה סוג של טיפול פסיכולוגי," היא מתוודה. "יש לי חלום שהסדרה תופץ בעיתון מרכזי ותקבל חשיפה. היא יכולה לתת המון כוח להרבה אנשים."

אם לשפוט על פי כל פועלה של ליאורה עד היום – אם היא חולמת, זה כנראה גם יגיע! ממליצה בחום להתחיל לעקוב אחרי ליאורה בפייסבוק האישי, בדף העסקי שלה, או באינסטגרם.

לסיכום, ספרי לנו מה את חולמת לעתיד?

"החלום שלי הוא תוכנית רדיו קבועה שבה אתן להורים/מתבגרים אוזן קשבת ועצה שתאפשר להם שינוי מיטיב בחייהם. חשוב לי להיות מותג בתחום של גיל ההתבגרות."

אהבתם? מוזמנים לפרגן לליאורה בתגובות!

4 מחשבות על “ריאיון אישי – ליאורה חיים”

  1. ליאורה היא אדם נפלא ואשת מקצוע מעולה כמטופלת שהגיעה לקליניקה שבביתה אהבתי לראות ולהרגיש שהסנדלר לא הולך יחף. מה שמייעצת מיישמת בעצמה וכמטפלת באחרים זה חשוב ביותר בעיניי. ליאורה עזרה לי להתקדם ביחסים עם בת העשרה שלי והיום הרבה יותר נעים לי איתה, מולה ועם עצמי. תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לקבל עדכון בווטסאפ על הפוסט הבא? לחצו על האייקון

מוזמנים לשתף עם חברים:

פוסטים נוספים שתהנו לקרוא:

הצוואה של לידיה פרק בונוס

הצוואה של לידיה – פרק בונוס

אם אהבתם את "הצוואה של לידיה" ואתם רוצים עוד קצת – פרק בונוס מיוחד ובלעדי עבורכם, קוראי הבלוג!
ואם עדיין לא קראתם – בואו להכיר את אדם הגיבור הבלתי נשכח מהס!

איך לבנות דמות עגולה דנה רדא

דמות עגולה

איך בונים דמות עגולה ומעניינת? איך נבנו הדמויות האהובות מהספר "הצוואה של לידיה"? פוסט מיוחד לקוראים סקרנים ולכותבים. היכנסו!

הנדיוומן חלק 3 מאת דנה רדא

הנדיוומן (חלק 3)

ביקשתם וביקשתם, אתם התגעגעתם וגם אני – אז הנה פרק חדש של רון ההנדיוומן המיוחדת שלנו! למה אתם מחכים? יאללה להיכנ

למה שלא תפנקו את עצמכם

בסיפור טוב
בהמלצות שיחסכו לכם זמן וכסף
ובסודות מעניינים מעולם הספרים

הצוואה של לידיה

הספר החדש שלי שהתחיל כאן בבלוג וחיכיתם לו כל כך הגיע לחנויות!
הפרק הראשון לקריאה בחינם כאן

רשימת ספרים מומלצים מעולים!

מתלבטים איזה ספר לקנות ולא רוצים להתאכזב?
משוטטים בין המדפים בספריה ולא יודעים מאיפה להתחיל? 
הרשימה הזו בדיוק עבורכם!
ברשימה תמצאו מעל 90 ספרים מומלצים ממגוון ז'אנרים וסגנונות.
בטוחה שתמצאו שם ספרים שתאהבו לקרוא!
 

השאירו פרטים והרשימה תשלח אליכם למייל

דנה

דנה רדא, בעיניים כלות

מוזמנים ליצור איתי קשר